Miesiąc Świadomości Alkoholu: Czy możesz być bezalkoholowy w ten weekend?

Każdego kwietnia od 1987 roku, National Council on Alcohol and Drug Dependence (Narodowa Rada ds. Alkoholu i Uzależnienia od Narkotyków) sponsoruje Miesiąc Świadomości Alkoholu, aby pomóc jednostkom, rodzinom i społecznościom dowiedzieć się o chorobie alkoholizmu i zwrócić uwagę na problemy związane z alkoholem, które mają wpływ na ich społeczność. Tegoroczny temat przewodni "Pomoc na dziś, nadzieja na jutro" skupia się na piciu alkoholu przez osoby niepełnoletnie i szczególnie niebezpiecznym wpływie, jaki alkohol może mieć na zdrowie, bezpieczeństwo i przyszłość młodej osoby.

Zachęcamy szkoły, uczelnie, kościoły, grupy społeczne i inne grupy młodzieżowe do organizowania dyskusji, które podniosą świadomość zagrożeń związanych z alkoholem i będą źródłem otuchy dla tych, którzy potrzebują pomocy.

"Picie alkoholu przez nieletnich to złożony problem" - mówi Robert J. Lindsey, prezes NCADD. "Taki, który może być rozwiązany tylko poprzez trwały i wspólny wysiłek. Jako naród musimy zdać sobie sprawę z tego, że alkoholizm i uzależnienie u niektórych osób rozwijają się w młodym wieku, a interwencja, leczenie i pomoc w powrocie do zdrowia są niezbędne dla nich i ich rodzin" - mówi Lindsey. "Nie możemy sobie pozwolić na dalsze czekanie".

Według NCAAD, alkohol i narkotyki są głównymi przyczynami przestępczości i czynnikami prowadzącymi do samobójstw wśród młodzieży, a około 23 miliony osób powyżej 12 roku życia cierpi obecnie na uzależnienie. Badania wykazały, że osoby, które piją przed 15 rokiem życia, są 5 razy bardziej narażone na problemy z nadużywaniem alkoholu niż te, które zaczynają w wieku 21 lat lub starsze. Naukowcy dowiadują się, że alkohol może być szczególnie szkodliwy dla rozwijającego się mózgu młodego człowieka, ograniczając jego prawidłowy wzrost i potencjał.

Integralną częścią Miesiąca Świadomości Alkoholu jest Weekend Bezalkoholowy, który w tym roku odbywa się w dniach 5-7 kwietnia. Uczestnicy są zachęcani do powstrzymania się od picia alkoholu przez te trzy dni, aby ocenić swój poziom komfortu z niemożnością picia alkoholu. Pod koniec weekendu osoby, dla których było to trudne doświadczenie, zachęcane są do skontaktowania się z lokalnymi oddziałami NCAAD lub innymi grupami wsparcia w celu uzyskania pomocy. Jest to doskonała okazja do rozpoczęcia rozmowy z nastolatkiem na temat negatywnego wpływu nadużywania alkoholu na życie i przyszłość danej osoby. Innym świetnym początkiem rozmowy jest autotest dla nastolatków na stronie internetowej NCAAD, który pomoże im dowiedzieć się, czy oni sami lub ktoś z ich przyjaciół jest zagrożony uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków.