Od butelki do przepustnicy: Alkohol zajmuje główną scenę w nowym hollywoodzkim przeboju

Nie jestem Up in the Air jak George Clooney, nie mam 10 milionów mil lotów, ani nawet miliona mil, ale jako osoba, która spędza znaczną ilość czasu podróżując samolotem, ten temat mnie przeraża. Bardzo. Mam tylko nadzieję, że jeśli taka parodia miałaby się wydarzyć, Denzel Washington jest pilotem mojego lotu.

22 maja na Flight Training Blog ukazał się artykuł skierowany do osób, które przypuszczalnie rozważają karierę zawodowego pilota. Tematem była trzeźwość pilotów. Flight Training przedstawił dwa scenariusze dotyczące tego, jak przyszli piloci mogą poradzić sobie z następującymi kwestiami podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zakładając, że następnego dnia wstajesz o 7 rano:

  • Scenariusz A: Wracasz do hotelu o 20:00 i widzisz swojego kapitana w barze, który wyraźnie nie jest jego pierwszym drinkiem.
  • Scenariusz B: Tutaj jest zwrot, jeden, aby zamącić wody trochę. Ponownie, po przybyciu do hotelu, Ty i kapitan rozchodzicie się w różnych kierunkach. Wracacie wieczorem i kładziecie się spać, nie widząc nikogo z załogi. Następnego ranka obserwujesz kapitana wychodzącego z windy i jasne jest, że nie tylko pił, ale też ma niezłego kaca, a może nawet jest jeszcze trochę podchmielony. Co teraz zrobisz?

Zanim sformułujesz własne odpowiedzi, przyjrzyjmy się najpierw, co Federalna Administracja Lotnictwa ma do powiedzenia na temat trzeźwości pilotów. Federal Aviation Regulation (FAR) 91.17 stanowi, że żadna osoba nie może prowadzić lub próbować prowadzić samolotu:

  • W ciągu 8 godzin od spożycia alkoholu
  • Będąc pod wpływem alkoholu
  • Z zawartością alkoholu we krwi 0,04% lub więcej.

Mimo że FAA wyznacza 8-godzinne ramy czasowe od "butelki do przepustnicy", większość dużych linii lotniczych stosuje bardziej restrykcyjne zasady, wymagając zazwyczaj co najmniej 12 godzin. FAA przyznaje również, że problemy mogą wystąpić przy stężeniu BAC na poziomie 0,04%, powołując się na problemy z wydajnością pilotów, gdy stężenie BAC wynosi zaledwie 0,025%.

Niestety oba scenariusze mają wspólny mianownik działający na ich niekorzyść.

Czas!

Podczas gdy kawa, sen, aspiryna, a nawet najlepszy tłusty cheeseburger mogą sprawić, że kac "poczuje się lepiej", to niestety faktem jest, że nawet po całkowitym wyeliminowaniu alkoholu z organizmu występują niepożądane efekty - kac - które mogą trwać od 48 do 72 godzin po ostatnim drinku. Większość niepożądanych efektów wywołanych przez alkohol dotyczy mózgu, oczu i ucha wewnętrznego, a wszystkie te trzy elementy są kluczowe dla pilota.

Niedawno Wielka Brytania doniosła, że ponad połowa aresztowań za jazdę pod wpływem alkoholu miała miejsce rano po spożyciu, co podkreśla mało zrozumiały fakt, że alkohol potrzebuje wielu godzin, aby zostać wyeliminowany z organizmu.

Tak więc, gotowy, aby umieścić swoje stoły tacę w pozycji pionowej i zablokowany do tego lotu na plażę tego lata?

Żartuję!

Niebo nie spada, ani nie są samoloty. Faktem jest, że liczba pilotów biorących udział w wypadkach lotniczych w latach 2000-2007, którzy mieli historię wykroczeń alkoholowych, stanowiła 9% (215 z 2391) wypadków lotniczych w tym okresie czasu Wypadki lotnicze związane z alkoholem. Dzieje się tak dlatego, że codzienne kobiety i mężczyźni z branży lotniczej postanowili postąpić właściwie i pokazać się trzeźwym i gotowym do przewiezienia nas do miejsca docelowego, gdziekolwiek by ono nie było. I ja Wam za to dziękuję!

Gdybyś był aspirującym pilotem, jak odpowiedziałbyś na powyższe scenariusze? Ponadto, wiedząc o ogromnej odpowiedzialności, jaką ponoszą piloci, jak to wpłynęło na Twoje spojrzenie na społeczeństwo? Czy nie jesteśmy zbyt zrelaksowani i zbyt pewni siebie w naszych umiejętnościach prowadzenia samochodu w tych samych okolicznościach?